Шановні учасники освітнього процесу!
У 2020-21 н.р. команда ліцею продовжує роботу у Програмі "Демократична школа"
ЧИМОСЯ ДЕМОКРАТІЇ...
7 жовтня до Ліцею №21 (в.о. директора Лесюк О.С.) завітали тренери Програми «Демократична школа» Ірина Серняк та Олександр Фомічов.
Це була перша зустріч у закладі після кількох занять онлайн. Робота команди зосередилась на над втіленням стандарту «3.1.1 У закладі проводять заходи, спрямовані на вирішення проблем у громаді та підтримку громадських інтересів». Тренери підібрали ряд цікавих вправ щодо даного питання, запропонували чимало способів, як налагодити співпрацю з партнерами ( громадські організації, представники бізнесу, освітні заклади…). Упродовж всієї зустрічі була невимушена атмосфера, яка сприяла корисній роботі.
Дякуємо тренерам та всім учасникам!!!
.. А попереду нас чекають онлайн-тренінги з розвитку громадянських компетентностей. Продовжуємо працювати у Програмі, продовжуємо вчитися демократичним змінам.
Робота команди Ліцею № 21 ( в.о. директора Лесюк О.С.) у Програмі «Демократична школа» триває. Нещодавно відбулась надзвичайно цікава та корисна онлайн-зустріч із тренерами Іриною Серняк та Олександром Фомічовим, у ході якої ми вчилися практично застосовувати обрані стандарти. У ході попереднього демократичного обговорення ( бо інакше у нас це не може бути) команда обрала такі питання: «У закладі встановлені і діють процедури мирного вирішення и конфліктів, протидії дискримінації (булінгу, мобінгу, гендерній дискримінації) із залученням усіх сторін», «В освітньому процесі застосовуються інтерактивні методи навчання» (щодо розвитку громадянських компетентностей учнів) та «Представники закладу організовують і діють, вирішити місцеві й глобальні проблеми».
На нашу думку, ці питання є актуальними для сучасного освітнього закладу, який декларує ( або робить певні кроки у цьому напрямку) демократичні зміни. Тренери допомогли чітко окреслити план дій, щоб дати відповіді на запитання …
Що Ви плануєте зробити?
Які заходи плануєте провести для досягнення стандарту демократичної зміни?
Яких результатів (якісних та кількісних) Ви хочете досягнути цим заходом?
Це означає, що не тільки для команди, а й для усіх учасників освітнього процесу ліцею є чимало роботи, яка, ми впевнені, принесе бажані зміни. І в цьому нам допомагають тренери Програми вже тепер.
Ми щиро вдячні за зустріч, за навчання, за поради! Чекаємо з нетерпінням очних занять!
26.08-27.08.2020 року команда Ліцею №21 (в.о. директора Лесюк О.С.) Івано-Франківської міської ради взяла участь в онлайн-зустрічах з тренерами Програми Іриною Серняк та Олегом Серняком, у ході яких ми ознайомилися, як працює даний проєкт та вчилися робити вступне самооцінювання. Остання тема зустрічі показала, як важливо розвивати практичні навички співпраці, демократичної участі усіх учасників освітнього процесу в ухваленні рішень, а також пропагувати відповідні норми поведінки, демократичну культуру.
Ми з великим нетерпінням чекаємо наступної зустрічі, досягти бажаних результатів, демократичної взаємодії.
У зв'язку з наказом МОН № 406 від 16 березня 2020 року “Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19” та його положенням “запровадження гнучкого (дистанційного) режиму роботи працівників закладів освіти відповідно до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04 жовтня 2006 року № 359”, Програма “Демократична школа” пропонує нашим педагогічним колективам виконати два дистанційні завдання:
1) ознайомитись з новими документами, які регулюють роботу шкіл; та
2) опрацювати посібники Ради Європи, у яких можна знайти інформацію, поради і приклади вправ для формування громадянських компетентностей і розвитку культури демократії в школах.
Більше на вебсайті програми:
http://www.schools-for-democracy.org та у Фeйсбуці: www.facebook.com/schoolsfordemocracy
Посібники Ради Європи можна знайти на сайті Програми “Демократична школа” в рубриці «Бібліотека». Черговість виконання цих завдань залежить від вашого вибору.
З повагою в.о. директора ліцею Лесюк О.С.
27 лютого 2020 р. в Івано – Франківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №21 відбулася зустріч учасників базового тренінгу для шкільних команд 5-ої хвилі Програми «Демократична школа». Учителям, учням, батькам та представникам громади презентовано Програму «Демократична школа», директор С. Клімковська ознайомила з можливостями електронних ресурсів на сайті
https://www.schools-for-democracy.org/khto-my.
Для педагогів – це третя зустріч з учасниками базового тренінгу (перша зустріч дала можливість зацікавити вчителів Програмою; друга – педагогічна рада у формі тренінгу - сформувала ініціативну групу). Проте зустріч партнерів (учні, вчителі, батьки, громадськість) відбулася вперше. С. Клімковська, О. Лесюк, І. Алешко, Р. Крицун ознайомили присутніх із метою та завданнями Програми, документами та посібниками Ради Європи, "метеликом" компетентностей та основними аспектами ОДГ/ОПЛ. Цікаво, творчо та креативно працювали команди, презентуючи сучасний заклад НУШ з безпечним та комфортним мікрокліматом, який дасть змогу побудувати рівноправні й відповідальні стосунки і сприятиме розвитку демократичних компетентностей не лише учнів, але й учителів, батьків та представників громади.
Тренінг «Демократична школа для …( учнів, учителів, адміністрації, батьків, влади)» сприяв формуванню партнерських стосунків в освітньому процесі. Творчо, цікаво та креативно працювали групи, презентували сучасну демократичну школу. Для продуктивної праці зроблено перерву на каву-брейк. Усім була приємна неформальна обстановка, що дала можливість, обговорити тільки-но почуте, зняти напругу.
Під час ситуативного завдання «Демократичне партнерство» групами обговорено технічну процедуру прийняття демократичного спільного рішення ( включно із розподілом функцій) між п’ятьма групами про те, на що витратити спонсорські кошти. Цікавими були ідеї щодо осучаснення матеріально-технічної бази (запропоновано кілька варіантів інноваційних проєктів: «Мультифункціональна студія», «Майстерня творчості», «Центр медитації та релаксації». У ході даного завдання ухвалено спільне рішення щодо створення інноваційного кабінету «STEM-лабораторія», яке було прийнято в демократичний спосіб всіма зацікавленими групами. Згодом проєкт було подано до участі в міському конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
Щоб проаналізувати сказане й почуте, зробити певні висновки, проведено рефлексію у формі ігор «Соціальні ролі», «Капуста».
Ми впевнені, що Програма «Демократична школа» об’єднає людей, які поділяють спільні громадянські цінності та пропонують рішення щодо залучення активної молоді до творення змін на місцях, а вчителів, батьків, громадськість - до взаємодії. У тісній співпраці народжуватимуться нові можливості для розвитку сучасної української школи.
Очікування подано у фотозвіті