Новини проекту
Вітаємо з Днем української писемності та мови!
ЛИСТОПАД ЦІН!
Вітання з святами Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисника України та Днем українського козацтва!
Місяць кібербезпеки в Україні
Вітання з Днем працівників освіти!
Закладам освіти – додатковий простір для зберігання інформації!
Вітаємо з Днем знань!
Вимоги МОЗ щодо протиепідемічних заходів для закладів освіти
ЗНИЖКИ на Розширений пакет
Рекомендації МОН щодо організації роботи у 2020/2021 навчальному році
Оновленная порталу
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СМАРТТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ»
Національний конкурс серед вчителів-інноваторів
Проведення ЗНО в умовах карантину
Вітаємо переможців турніру «Герої матемагіі»
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР серед учасників гри «Герої Матемагіі».
Довідка про сайт. Останні події... НЕ ЗНИКЛИ
Вітаємо педагогічних працівників з отриманням сертифікатів!
Відеоуроки з користування порталом (Частина третя)
Дистанційне навчання з «E-schools» та «МійКлас»
Пакет «Слухач» для навчання на карантині
Відеоуроки з користування порталом (Частина друга)
Відеоуроки з користування порталом (Частина перша)
Усунення проблем, пов'язаних з оновленням порталу
Запрошуємо підвищити кваліфікацію!
Голосування
Чи ознайомлені ви із новим законом України "Про освіту"?
Всього 89 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 138 чоловік

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!


Повні можливості електронного щоденника ви можете отримати у Розширеному пакеті послуг

Докладніше - https://e-schools.info/parents-service.


Вартість передплати Розширеного пакету послуг електронного щоденника до кінця 2020-2021 навчального року знижено до 300 грн.

Вартість передплати до кінця 1-го семестру (до 31.12.2020) – 160 грн.

Докладніше - https://e-schools.info/news/234


Мойсей Василь

Дата: 30 січня 2018 о 00:47, Оновлено 24 лютого о 11:11
Автор: Лесюк О. С.

Василь Мойсей

        (27.03.1992-20.02.2014) -

випускник школи 2010 року, загинув на Майдані у Києві 20 лютого 2014 року

      Василь Мойсей народився 27 березня 1992 року в селі Зубрець Тернопільської області.   3 1999 року по 2008 рік навчався в Зубрецькій  школі.    Саме в цей час він цікавиться історією України, захоплюється книгами про УПА.

   У 2008 році Василь переїздить до Івано-Франківська.  Тут продовжує навчання в Івано-Франківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №21.   Серед однокласників він був звичайним учнем, проте незвичайна любов до рідного краю, країни росла в його серці. Завершивши навчання у школі  (2010 рік)  він обирає відповідний фах, навчаючись в Університеті розвитку людини «Україна» у Луцьку (за напрямком «Фізична реабілітація і здоров’я людини»).

  Однокласники та одногрупники пам’ятають його як оптиміста, який не зважав на негаразди, любив життя та подорожі, піднявся з друзями на багато вершин. Був турботливим, легко вчився новому. Любив чистоту настільки, що друзі часом жартували з цього приводу.

     Василь мав сформовані націоналістичні погляди, які висловлював і друзям, і на сторінці у соціальній мережі, де ще у червні 2013 написав: «Ні на що не здадуться навіть найкращі нагоди й готовність допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою». Василь був членом міської організації «Свобода».

     У хлопця були добрі стосунки з усією родиною: батьком Михайлом, що живе в селі Зубрець, матір’ю Єлизаветою, яка вісім років пробула на заробітках в Італії. Сестра Марія зараз теж в Італії, вона виховувала його як власного сина, бо мамі доводилося важко працювати. Василь любив свою сестру і її маленького сина Андрійка, який схожий на Василя. Постійно підтримував Марію, розумів, як їй важко на чужині. Вони спілкувалися за допомогою відеозв’язку щовечора, іноді й кілька разів на день. Довгий час жив з братом Романом та його сім’єю (дружиною Лєною і племінником Максимом) у Луцьку, допомагав їм в усьому. Рідні пропонували і йому поїхати в Італію, але  його любов до України  не відпускала, тому він залишився вдома. Вірив, що в Україні можливе краще життя і всі родичі повернуться на Батьківщину. Так він опинився на Майдані.

         Незадовго до смерті, на своїй сторінці в соціальній мережі Василь написав: «Краще вмерти вовком – ніж жити псом».

     Помер Василь у київський лікарні. Снайперська куля смертельно пошкодила грудну клітку – цивільний бронежилет не врятував хлопця. Сталося це 20 лютого. Побратим загиблого Анатолій Пушкін в інтерв’ю ТСН сказав: «Коли його несли, Василь був ще в свідомості і сказав, що він усіх прощає, прощає своїх убивць».

    Василя Мойсея поховали 23 лютого на почесному місці для лучан – Меморіалі Слави, де поховані учасники Другої світової війни, воїни-афганці, а тепер – і п’ятеро волинських бійців Небесної сотнМоре людей біля Луцького Меморіалу Пам’яті розступається перед Василем Мойсеєм. Тисячі прийшли провести в останню путь 22-річного загиблого Героя Майдану

Зі спогадів…

         Батько хлопця, Михайло Мойсей  розповів: «Напевно, Василю передалися гени брата мого батька. Той за Сталіна сидів у казематах Сибіру.  Задовго до Майдану я із Василем був на сільському мітингу. Коли старенький дідусь після

виступу сказав: «слава Україні!», єдиний, хто знав, як відповісти, був Василь. Він вигукнув: «Героям слава». Таким він був… Патріот України»

Тітка загиблого на наступний день після сумної звістки сказала: “Вася щиро любив свою сім’ю, найбільше – маму, але Україну любив більше за все, бо нікого не слухав». Він приїхав на Майдан у Київ в ніч з 18 на 19 лютого.

   Юля Гундер, близька подруга Василя, пригадує: «У ніч з 19 на 20 лютого ми спілкувалися телефоном довго, десь до пів на третю. Він обіцяв зателефонувати вранці, але не подзвонив, і я захвилювалась, дзвонила безперервно. Була на роботі й постійно слідкувала за новинами, прочитала замітку про те, що стріляли снайпери. Побачивши, що серед загиблих є волинянин Василь за прізвиськом «Крук», не могла в це повірити, але здогадалася, що це – він…»

    Сергій Мерчук, активіст Євромайдану, волинянин, очевидець подій 20 лютого: «.. я до «Крука» - а він не рухається. Куля потрапила  йому трохи  вище брів. Черепна коробка роздулася. Я узяв «Крука» за виворот і потягнув сходами. У безпечному місці  став детальніше його оглядати. Розстебнули камуфляжну куртку, а бронежилет пробитий з двох боків і куля пройшла навиліт.  Праворуч над грудиною велика дірка, з якої хлинула кров.

       Ще з кількома хлопцями занесли його до «швидкої».  «Крука» відвезли до 17-ї лікарні.   О 16.00 повідомили, що він помер…

https://content.e-schools.info/ifschool21/library/біографія.docx

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.