Новини проекту
Вітаємо з Днем працівника освіти!
Всеукраїнський конкурс з кібербезпеки «Кіберніндзя»
Вітаємо з Днем знань!
Передплачуйте та вигравайте!
Вітаємо з 30-річчям незалежності України
ЗНИЖКИ на Розширений пакет послуг
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи ознайомлені ви із новим законом України "Про освіту"?
Всього 112 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 164 людини
    
Новини

З’явився додаток для розвитку мовлення у дітей з аутизмом
Ср, 16 Чер 2021 10:13:33
Нові правила перебування дітей у літніх таборах. Що треба знати?
Ср, 09 Чер 2021 09:09:41
Цифрограм для вчителів
Чт, 03 Чер 2021 09:20:00
Педагоги можуть отримати мінігранти для розвитку культури прав людини – як подати заявку
Чт, 03 Чер 2021 09:18:40
Клопотенко та Ляшко розповіли, як здорожчає шкільне меню
Вт, 01 Чер 2021 08:44:13

Матеріальне забезпечення

Дата: 19 березня 2018 о 01:11, Оновлено 22 вересня о 07:25
Автор: Лесюк О. С.

     Ми беремо участь у проєктах та програмах 2021 року

            Інноваційна лабораторія природничих наук «STEM» 

    Проєкт реалізовано!

    Сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на технологічний рівень, активізацію пошуку перспективних інноваційних й педагогічних технологій, спрямованих на розвиток і саморозвиток особистості. Одним із актуальних напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM.
   У нашому ліцеї  вже розпочато роботу в STEM-напрямі. Відремонтовано приміщення, закуплено кілька наборів та ін. обладнання лабораторії, успішно розпочати роботу гурткові заняття «Робототехніка» та «Моделювання». Такі позаурочні заняття подобаються учням, бо дають можливість побачити складні процеси за допомогою візуалізації – простіше кажучи, показують, як влаштовані та функціонують на практиці  різні явища та процеси. Звичайно, для ефективності таких занять потрібно кабінет обладнати  комп’ютерною технікою, адже під час роботи над STEM-проєктами використовується дуже багато ресурсомістких програм, а необхідно подбати  про програмне забезпечення. З набуттям знань з фізики у дітей з’являється інтерес до електроніки. Саме тому у  STEM-лабораторії повинні бути  набори  з мікроконтролерами, за допомогою яких вони зможуть будувати свої розумні пристрої.

    Адже STEM — це не предмет, як, наприклад, фізика, для занять з якої існує кабінет фізики. STEM — це перш за все концепція, методика, за якою працює освіта.

Мета та завдання проекту:

Головною метою є розвиток креативності учнів, підготовки кваліфікаційного випускника, адже під час роботи в STEM-лабораторії діти моделюють, конструюють, вивчають робототехніку, електроніку, графіку, ІТ-інженерію в комплексі, а природничі дисципліни-за допомогою дослідів та експериментів.

Завдання:

1. Створення можливостей для експериментальної та дослідницької роботи у ліцеї.

2. Навчання вчителів інноваційних підходів щодо викладання природничих дисциплін.

 3. Створення інформаційних майданчиків (сайт, соціальні мережі) для популяризації STEM-освіти.

4. Зацікавлення учнів природничими науками.

5. Сприяння свідомому вибору професії.

Команда, що буде здійснювати проект за функціями:

  • Івано-Франківська міська рада — часткове (70%, 40000 грн.) фінансування проекту;
  • БО «Благодійний фонд «Піклувальна рада Ліцею №21 Івано-Франківської міської ради» - часткове (30%, 17200 грн.) фінансування проекту;
  • розробка документації, оперативне керівництво проектом, висвітлення результатів реалізації проекту в ЗМІ.
  • керівник проекту – Бойчук Ольга Олегівна  - координація та зв’язок між учасниками проекту, координація підготовки напрямів проекту.


Проєкт "Ліцей №21. Ремонт санвузлів" у Програмі «Бюджет участі»

       Будівлі нашого ліцею 34 роки. Сучасний освітній заклад має гарантувати учням безпечне і психологічно комфортне навчальне середовище (що є одним із основних принципів Нової української школи), у  тому числі щодо користування санітарними кімнатами. Капітального ремонту санвузлів не було з часу здачі будівлі в експлуатацію. Станом на даний час туалети в  незадовільному санітарному стані. Даний проєкт спрямований на модернізацію санітарних кімнат, облаштування відповідно до вимог Санрегламенту.

Результати проєкту:

  • буде створено комфортні умови для перебування дітей у закладі, підвищення безпеки учнів;
  •  покращиться санітарно-гігієнічні умови туалетних кімнат.

       
  Для освітнього процесу в школі обладнано і діють 23 навчальні кабінети (14 з яких обладнані мультимедійною технікою), комп’ютерний клас, мультимедійний кабінет, дві майстерні, спортивна, актова та хореографічна зали, їдальня, медичний пункт, ізолятор, кабінет бухгалтера.

      На поверхах обладнані зони відпочинку з безкоштовним Wi-Fi. Стан приміщень належний. Щорічно при підготовці закладу  до навчального року здійснюється ремонт приміщень.

Наш ліцей - простір впровадження інформаційних технологій

У 2013 році в рамках Національного проекту «Відкритий світ» кабінети фізики, біології, хімії було оснащено мульмедійними проекторами та інтерактивними дошками.

     У 2018 році кабінет № 319  обладнано комп'ютером, інтерактивною дошкою і проектором" в ході реалізації міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську».

   Мультимедійні комплекси є ще в декількох класах ( придбано за спонсорські кошти).

       У 2019 році у школі реалізовано  проєкт «Сучасна школа - простір впровадження інформаційних технологій» ( конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства), що зорієнтований на вирішення проблеми під'єднання  мережі Інтернет  та ефективне впровадження сучасних   інформаційно - комунікативних технологій    в  освітній  процес.

Загальний бюджет проєкту 71 034 грн. ( обсяг коштів з боку міської ради 43417, 50 грн., обсяг співфінансування учасника конкурсу   18607,50 грн.).

Таким чином, з початку 2019-2020 н.р. у  закладі забезпечено рівний доступ до якісної освіти усім учням.

 Завдяки впровадженню проєкта  35  кабінетів під'єднано до мережі Інтернет.   STEM.   Кабінет інновацій – це унікальне інтерактивне середовище, якого так не вистачає сучасному закладу загальної середньої освіти. Тобто, обладнавши окреме приміщення, ми зможемо зробити освітній процес учнів яскравим, цікавим, наповненим і змістовним. Саме тому у 2020 р. розпочали роботу зі створення інноваційного кабінету (STEM-лабораторії)».  Результат роботи такої лабораторії буде корисним для дитини, сім’ї, школи, розвиватиме необхідні компетентності здобувачів освіти. Загальний бюджет - 45000грн. (70% - міська рада, 30% - Піклувальна рада).

За останні роки  реалізовано  проєкти:

-  "Часткова заміна вікон у санвузлах ЗШ №21 м. Івано-Франківська" (2017р.);

-  "Сучасне освітлення – комфорт і здоров’я дітей" (2018 р.);

-  "Сучасна школа - простір впровадження інформаційних технологій" 

(2019 р.);

- "Благоустрій їдальні ЗШ №21 – збереження здоров'я дітей" (2020 р.);

-  "Інноваційний кабінет (STEM - лабораторія)" (2020 р.).

Реалізація очікується у 2021р.

- "Ліцей №21. Ремонт санвузлів";

- Інноваційна лабораторія природничих наук "STEM"

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.